www.nazorovy-harem.cz
Pár okamžiků
z uskutečněné akce 26. 9. 2018:

Dopředu jsem inzeroval představení respektovaného manažera a podnikatele Ing. Františka Lamberta (dalšího nominovaného chlapa na ocenění žen v našem klubu za životní inspiraci), prohlídku Galerie Vavrys působící od osmdesátých let na Staré Praze, pohodu, posezení u pianina, domácí grapu a moravské víno – a vše se tak dokonce stalo 26. 9. 2018.

Na fotkách členky klubu paní Jájiny Raunerové je zaznamenáno mnoho okamžiků vystihujících tato slova (má dar na momentky). Co fotoaparát ale nezachytí - je, když dva lidi seznámíte a jste u zrodu nového přátelství, které má našlápnuto už jenom tím, že navzájem oba vědí, že je dal dohromady náš klub. A co se týká grapy a moravského vína – slyšel jsem chválu – a sám si po téhle stránce večer také vychutnal…

…ale vezmu to podle fotek, které přikládám a podle jejich pořadí tady popisuji:

rl
V Kotcích 12 je ulice mezi Uhelným Trhem a Stavovským divadlem a z druhých stran mezi Staromákem a Václavákem. Tam od osmdesátých let sídlí Galerie Vavrys akad.malíře Pavla Vavryse, jeho ženy malířky Marty a syna malíře Martina. A protože Martin v roce 2010 namaloval logo ceny Ď a celá jeho rodina podporuje tento projekt, je tato galerie partnerem našeho klubu. A právě v ní jsem u vchodu vítal příchozí hosty na 4. akci RNH. Snímek zleva zachycuje zpěvačku Miriam Čížkovou, důchodkyni a podporovatelku ceny Ď paní Naďu Hynkovou a zprava manažera ve vysoké politice se pohybujícího, letitého příznivce ceny Ď pana Jaroslava Menšíka a tiskovou mluvčí PČR v Královéhradeckém kraji paní Lenku Burýškovou, která dalšího dne napsala:
„Celý večer měl úžasnou atmosféru - nejen výjimeční lidé, ale i nezapomenutelný klavír a obrazy. Bylo o nás tak hostitelsky postaráno, aby se všichni pozvaní přátelé cítili skvěle. Prostředí uměleckého ateliéru s podkrovním výhledem na Pražský hrad pak již "jen" dokonale podtrhlo celkový dojem z nádherného večera v centru Prahy.“

rl
Hlavním hostem ze světa chlapů byl v klubu pro ženy Ing. František Lambert, generální ředitel Klinického centra ISCARE a několika dalších významných firem, podnikatel, milovník umění a od roku 2000 podporovatel ceny Ď. Jeho vyprávění o profesním životě místy někomu bralo i dech…

rl
Františka jsem představil ale také jako člověka, kterého mám rád a jemuž ohromně důvěřuji. Hodně jsem s ním prožil a našel v něm blízkého kamaráda v tom nejvíc možném pravém slova smyslu. Každý měl možnost si s Františkem popovídat a vyměnit na sebe kontakt…

rl
Paní Romana Zučková je finanční šéfkou firmy AZS 98 (recyklace staveb). Tato firma je „partner RNH“, potažmo sponzor ceny Ď. Měl jsem radost, když se tu paní Zučkové vyloženě líbilo. Jde o to těm, kteří podporují cenu Ď - umět udělat radost jinde a jinak. A k tomu přizvat další lidi mimo cenu Ď, z byznysu, umění, ale i běžného života, aby se vše namíchalo, jak život umí… a vytvořila se atmosféra jiná, než bývá zvykem u podobných akcí.

rl
Hostem 4. akce RNH byla významná a respektovaná hráčka na trhu stran personálních firem, paní Ludmila Ledecká (EUROPA Union Service), kterou jsem usadil hned vedle paní Zučkové…

rl
U tohoto stolu se sešly paní Zdeňka Heyn Edlová (jednatelka LUBRIKANT s.r.o. – průmyslová maziva), Jiřina Chrtková (BOHEMIA VERBUNG) a zpěvačka Miriam Čížková. Se Zdeničkou se znám teprve 14 dní – to jsem její firmě moderoval 25. výročí založení. Nějak jsme si padly do oka a tak jsme se tu zdravili už jako dávní kamarádi. Druhý den jsem se zeptal, jak na ní naše setkání mezi obrazy zapůsobilo a Zdenička mi napsala pár vět, kterých si moc vážím, protože když si na takové nenápadné setkání přátel najde čas super úspěšná a tím pádem vytížená podnikatelka (vloni byla mezi TOP 100 firem v ČR), je to paráda:
„Milý Richarde. Děkuji za to, že jsem mohla být včera součástí setkání… Dámského názorového harému.., kde, jak si myslím, se musel každý z účastníků cítit velice příjemně. Ať už to bylo krásné vyprávění hosta pana Františka o jeho životních zkušenostech a úspěších z jeho různých profesních oblastí, či pak zajímavé diskuse, které následovali při sklence dobrého moravského, vína. Každá; každý z nás měl určitě dojem, že je mezi přáteli a já se budu těšit na další nové setkání . Přeji mnoho úspěchů a mnoho takových milých setkání! S úctou Zdena Heyn Edlová“

Své pocity mi ale také napsala zpěvačka paní Miriam Čížková, jejíž upřímná radost z účasti na naší akci byla znát a dělala mi radost:
„Mám ráda životní příběhy lidí a ten pana Lamberta, byl pro mě obzvláště motivující tím, co všechno lze v životě stihnout, když je pro vás práce i zábavou.“

rl
Měl jsem radost, že jsem přítomným ženám mohl představit kamaráda, s nímž se znám a spolupracuji od roku 2003. Je to producent televizních pořadů Mgr. Petr Pohl a vlastně ten, kdo mne třeba nedávno seznámil se Zdeničkou Heyn Edlovou. Petr na sebe pozornost sám od sebe nestrhává a tak jsem na něj o to víc rád na chvíli soustředil pozornost… Stejně jako dole sedícího JUDr. Michala Stárka, majitele soukromého letadla, který nám brzy přichystá nějaké to překvapení.

rl
Doc. Ing. Jan Cholenský je kromě působení ve vysokých manažerských pozicích, přednášení na vysoké škole - také coby nadšenec pořadatel mistrovstvích světa v orbě. Zde byl jako čestný host ze světa chlapů s tím, že ještě spolu něco zajímavého pro členky klubu vymyslíme.

rl
Pan Jaroslav Menčík je borec, kterého znám nejméně deset let. Představil jsem ho takhle: „Jarda, než dá slovo, trvá to. Ale pak platí…“ – Jarda se pohybuje jako manažer ve vysoké politice. (Nezištně se zajímá o cenu Ď a vše, co s rodinou organizuji. Vlastně jsme přátelé, kteří chtějí o sobě vědět, protože si jako chlapi máme co říct. Jednou bych rád, aby Jarda manažersky začal pomáhat právě ceně Ď, třeba až ho politika omrzí (Promiň, Jardo, kamaráde, víš, že bych Tě hned bral!). Zde byl představen jako jeden z chlapů reprezentující svět mužů s tím, že spolu také něco společného v budoucnu pro členky klubu vymyslíme.

rl

rl

rl
Střechu nad hlavou našemu setkání poskytl malíř Martin Jan Vavrys, který za svůj krátký umělecký život (nedávno oslavil 40) vytvořil na 500 uměleckých děl (obrazy, sochy..). Žije a pracuje na Staré Praze a tohle místo je místem setkávání umělců – dirigentů, režisérů, zpěváků, výtvarníků… a dnes také RNH. Martin vystavuje v ČR, ale i v zahraničí – víc můžete najít na www.galerievarvys.cz . Když Martin zrovna nemaluje obrazy, rád si zahraje na klavír… a nás o to víc vtáhl do svého světa.

rl

rl
Když někdo vyprávěl, bylo ticho. Když se zpívalo, bylo fajn. Já to zapíjel moravským vínem a užíval si seskupení hostů, jak je život dnes přinesl. Každá akce je jiná tím, jak kdo přijde s jakou náladou, za jakým poznáním, či s jakým sdělením na srdci. To se pak zarámuje do sledu událostí – když jako slovní průvodce večera posouvám večer dál – podobně jako je to s obrazy kolem na stěně galerie. Chvíli jsou tiché, když si jich nevšimnete a chvíli promlouvají, když si je prohlížíte.

rl
Soutěž na mém FB o pozvání zdarma na 4. akci RNH vyhrála paní Jana Ježková, která si chvíle mezi obrazy užila…

rl
Michal Stárek některým členkám klubu vyprávěl zážitky z nedávné cesty do Číny. Akorát mu naslouchá paní Jana Richterová (civilním povoláním učitelka, vpravo) a majitelka módního a svatebního salonu MIRIAM paní Olinka Lanzendorfová, které mi následující den napsala:
„Děkuji za pozvání, bylo to perfektní.“

rl
V témže domě se nahoře nad galerií nachází i malířský ateliér, kde Martin denně pracuje. Než jsme přijali pozvání i sem, pár hodin prý uklízel barvy…, rámy… a tak…

rl
Ti, kteří si ateliér prohlídli a neumazali se od barev, mohli před fotoaparát…

rl
A ještě vám představím paní Miladu Macourkovou, kterou naše kamarádka fotografka paní Raunerová vyfotila ještě před ukončením akce, kdy euforie dobré nálady vytvořené mnoha fajn lidmi kralovala – a zatím stále i ve mně zní pár dní poté.

rl
Z horní části ateliéru je vidět na Hrad. Kdoví jak často právě tady bere inspiraci Martin Vavrys…

rl
Abychom měli na fotce samotnou fotografku, posloužil mi můj mobil, jímž jsem zvěčnil Jájinu Raunerovou (v pozadí Olinka Lanzendorfová).

rl
A na závěr přípitek s chlapy coby hosty ze světa mužů: Zprava Michal Stárek, František Lambert – ten byl autem tak si připil vodou a zleva Petr Pohl.

Další akce RNH se uskuteční v první půlce listopadu v Plzni…, všem díky za stávající a těším se na příští.


foto: Jájina Raunerová a archiv RNH
Jaká byla pozvánka:

Připravuji na konec září
čtvrtou klubovou akci
Richardovo názorového harému:

rl

GALERIE VAVRYS

provozuje malířská rodina Vavrysových Akad. malíř Pavel Vavrys, malířka Marta Vavrysová a malíř Martin Vavrys

V Kotích 12, Praha 1

(…ilustrativní foto z roku 2010, kdy se po ceremonii ceny Ď v nedalekém Stavovském divadle v této galerii uskutečnil přípitek s partnery projektu a s autorem loga ceny Ď, kterým je Martin Vavrys)
-

POZVÁNÍ PLATÍ POUZE:
Pro členky klubu a čestné hosty,
kteří za dohodnutých podmínek obdrželi pozvání a potvrdili účast.

-

ATMOSFÉRA KLUBOVÉ AKCE:
decentní / pohodová / sportovní / slavnostní
intelektuální / komorní / bláznivá / velkolepá / veselá
osobní seznámení s hlavními hosty

PROGRAM KLUBOVÉ AKCE:
(konkrétní datum je sděleno jen zvaným)

18.00 – 18.30 hodin / příchod
přivítání domácí moravskou grapou,
celý večer bude k dispozici zdarma drobné pohoštění,
nealko a moravské víno

rl

(…ilustrativní foto z roku 2010 – akorát se začínali scházet partneři ceny Ď k přípitku po zdařilé ceremonii ceny Ď ve Stavoském divadle)

-

18.30 – 19.00 hodin / první část klubové akce…

…mini talk show s Ing. Františkem Lambertem, oceňovaným a uznávaným manažerem, generálním ředitelem Klinického centra ISCARE a několika dalších významných firem, podnikatelem, milovníkem umění, stálým podporovatelem ceny Ď a také někdejším vrchním, programovým a finančním ředitelem České televize (dle mého soudu v historii této instituce právě František Lambert nejvíce pozitivně ekonomicky této televizi prospěl a zapsal se tak mezi odborníky jako výjimečný manažer).

rl

(…ilustrativní foto z roku 2010, kdy po ceremonii ceny Ď ve Stavovském divadle z rukou malíře Martina Vavryse převzal v galerii jeho obraz znázorňující písmeno Ď za neúnavnou osobní podporu tomuto projektu)

-

19.00 – 21.00 hodin / druhá část klubové akce…
…individuální prohlídka nejen galerie, ale i malířského ateliéru Martina Vavryse, nacházejícího se nad galerií, posezení, volná zábava kolem pianina, na které bude hrát malíř Martin Vavrys… takže heslo zní:

„Víno, ženy, zpěv…“

A samozřejmě se Ing. František Lambert tímto automaticky zařadí mezi nominované chlapy na:
„Malou cenu Ď za vekou chlapskou inspiraci pro svět žen“:
http://www.nazorovy-harem.cz/nominovani.html

Na setkání a báječný večer se těší

Richardwww.nazorovy-harem.cz    -    richard.langer@centrum.cz    -    608 702 768    -    facebook RL
Copyright © 2018 All rights reserved